آشنایی مختصر با Profession ها در Guild Wars 2

آشنایی مختصر با Profession ها در Guild Wars 2

Profession (حرفه) ها در بازی Guild Wars 2 در واقع معادل عبارت «کلاس» (با Class) در بازی های دیگر ژانر MMORPG می باشد. هر Profession مجموعه ای از Trait ها، Skill ها و تجهیزات (Gears/Equipments) قابل استفاده برای هر کاراکتر را مشخص می نماید. ۹ حرفه در بازی GW2 وجود دارد که هر کدام سبک و سیاق خاص خود را بر روی نبرد ها و کنش های متعدد هر کاراکتر اعمال می کنند. به عنوان مثال کاراکتر های یک حرفه ممکن است از مکانیزم نبرد دوربرد (Ranged Combat) و کاراکتر های حرفه ای دیگر از نبرد نزدیک (Melee Board) استفاده نمایند. یا اینکه کاراکتر های یک حرفه بیش از هر چیزی بر روی ایفای نقش تانک و امکان Durability تمرکز می کند و در همان حال کاراکتر های حرفه ای دیگر بیش از هر چیزی نقش یک Nuker توانا را بازی می کنند.

 

Specialization ها چگونه کار می کنند؟

اساساً هر حرفه می تواند ۵ تخصص (Specialization) اصلی/هسته (Core) و ۲ تخصص Elite داشته باشدکه تخصص های Elite در سطح 80 برای هر کاراکتر در دسترس می باشند. هر Specialization شامل Trait های مختلفی می باشد که به صورت Passive برخی توانایی های کاراکتر را تقویت می کنند. هر حرفه مجهر به ۱۵ Minor Trait و ۴۵ Major Trait می باشد که همانطور که گفته شد در قالب ۷ تخصص متفاوت قابل دسترس می باشند. Minor Trait ها که در Spec به صورت از پیش تعریف شده و تکی معین شده اند می بایست حتماً (به صورت اجباری و البته پیشفرض) انتخاب شوند و در هر تایر از Major Trait ها (سه تایر: Adept, Master, Grand Master به ترتیب) یک مورد از ۳ مورد ارایه شده باید مشابه شکل زیر انتخاب شود.

برای انتخاب هر Tier باید از Hero Point استفاده نمایید. برای کسب Hero Point نیز می بایست از طریق افزایش سطح کاراکتر و تکمیل Hero Challenge ها اقدام نمایید. هزینه مورد نیاز برای Unlock کردن هر Tier از Spec های کاراکتر به شرح زیر می باشد:

  • Tier 1 Minor trait : 2
  • Tier 1 Major trait : 3
  • Tier 2 Minor trait : 4
  • Tier 2 Major trait : 5
  • Tier 3 Minor trait : 6
  • Tier 3 Major trait : 8

Skill ها چگونه کار می کنند؟

Skill (مهارت) در Guild Wars 2 توانایی می باشد که به کاراکتر امکان می دهد در مقابل اشیا و موجودات بازی (از جمله خودش) اقدام عملیاتی (نظیر شفابخشی و یا اعمال خسارت و…) انجام دهد. Skillها یکی از راه های شخصی سازی کارکرد هر هیرو می باشند که با افزایش هر سطح قدرت آنها نیز افزایش می یابد. برای انتخاب Skill باید اسلحه ای را بسته به اختیار انتخاب نمود (هر Skill تنها با یک نوع سلاح مشخص کار می کند)، و سپس از بخش Skill Bar یک Slot Skill را Unlock کرده و در هر Slot یکی از Skill های کسب شده را انتخاب کرد. Skill ها به دو نوع Weapon Skill ها و Slot Skillها تقسیم می شوند. اسکیل ۱ تا ۵ شامل Weapon Skillها می شود که تماماً بسته به انتخاب اسحه هیرو می باشد. اسکیل ۶ تا ۱۰ بنام Slot Skill شناخته می شوند. اسکیل شماره ۶ بنام Healing Slot Skill و ۶ تا ۹ بنام Utility Slot Skill و اسلات اسکیل ۱۰ بنام Elite Slot Skill شناخته می شود. هر کاراکتر در سطح ۱ می تواند از ۶ Slot Skill (از ۱ تا ۶) استفاده نماید. Slot Skill های ۶ تا ۱۰ به ترتیب در سطح ۱۱، ۱۵، ۱۹ و ۳۱ قابل استفاده می باشند. همچنین هر Skill قابل استفاده در Slot های ۶ تا ۱۰ می بایست با استفاده از Hero Point خریداری شود که نرخ آن به شرح زیر است:

  • Healing Skills: 2
  • Utility Skills: 2 – 5
  • Elite Skills: 8 – 9

رابط خرید Skill ها مشابه تصویر زیر می باشد: (رابط انتخاب Skill برای هر Slot در Skill Bar موجود در شکل قبل در دسترس می باشد)

 

Equipment ها چگونه کار می کنند؟

Equipment یا Gear یا تجهیزات به هر آیتمی گفته می شود که می تواند به عنوان آیتم بر روی کاراکتر قرار بگیرد و خصیصه هایی را در آن تغییر داده و یا ارتقا دهد. برای دسترسی به تجهیزات کاراکتر می بایست از رابط مخصوص آن در Hero Panel و در زیر قسمت Equipment Tab مشابه شکل زیر استفاده کرد:

 

معرفی مختصر Profession های Guild Wars 2

حال که با سه مورد موتاثر از انتخاب هر Profession آشنا شدیم، می خواهیم به شکل مختصر ۹ حرفه موجود در Guild Wars 2 را در ادامه معرفی نماییم. اما قبل از آن خوب است که بدانیم سه نوع Profession ر بازی وجود دارد. اول Soldier ها که از سری آیتم های Heavy Armor استفاده می کنند و در صف اول نبرد با استفاده از تاکتیک های کارا در نبرد نزدیک (Melee Combat) ضمن وارد کردن خسارات جدی به دشمنان، می توانند در مقابل آن ها استقامت بالایی نشان داده و آنها را مشغول خود کنند – دوم Adventurer ها که از زره های متوسط (Medium Armor) استفاده می کنند و در صفوف میانی نبرد قرار می گیرند و با استفاده از تاکتیک های نبرد دوربرد (Ranged Combat)  دشمنان را از پا در می آورند. و در آخر Scholar ها که از Light Armor استفاده می کنند و با وجود ضعف بسیار در خاصیت Durability و استقامت، ضربات مهلکی را به دشمنان خود در زمان کمی وارد می کنند. Profession های موجود در بازی به شرح زیر می باشند:

 

Guardian (نگهبان)

آنها از دسته Soldier ها و محیط بانان قدری هستند و رسالت آنها حفظ حیات زنده جهان بازی می باشد. بسیار سرسخت و با استقامت بالا می توانند در خط مقدم نبرد در مقابل دشمنان قرار بگیرند و بسیار کارا عمل کنند. محافظ ها از Virtue ها به عنوان قابلیت مخصوص خود استفاده می کنند. سه Virtue متفاوت با نام های Virtue of Courage, Resolve و Justice که مخصوص Guardian ها تعریف شده اند بر روی عملکرد دفاعی  و هجومی آنها اثر می گذارند. مهمترین نقش Guardian ها حمایت از سایر دوستانشان (Allies) در نبرد ها و همچنین وارد کردن ضربات مستقیم سنگین به طرف های مقابل می باشد. Specialization ها و Trait های محافظین را می توانید در این صفحه ملاحظه نمایید.

 

 

Revenant (از گور بازگشته)

Revenant ها در دسته Soldier ها قرار می گیرند. آنها در Guild Wars 2: Heart of Thorns به بازی اضافه شدند.  از گور بازگشته ها با استفاده از مکانیک مخصوص حرفه خود بنام Legendary Figures با فراخوانی و کنترل Mists ها  (مربوط به Lore داستان) می توانند قابلیت های متعددی را بدست آورند. این حرفه انعطاف پذیری بالایی دارد و می تواند در رول های مختلفی در نبرد های جنگ ظاهر شود. از گور بازگشته ها از منبع Energy رای کست (Cast) قابلیت هایشان استفاده می کنند. قابل ذکر است که این حرفه در صورت خریداری یکی از دو توسعه PoF و یا HoT قابل دسترس می باشد. برای مرور Trait های مربوط به این حرفه از این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Warrior (جنگجو)

حرفه ای توانا در نبرد نزدیک به نزدیک که در دسته Soldier ها قرار می گیرد و می تواند با استفاده از توانایی های رزمی خود دشمنان را از پا درآورد. هیرو های این Profession از منبع Adrenaline برای صرف قابلیت های خود استفاده می کنند و از گستره بزرگتری از سلاح های قابل استفاده نسبت به سایر هیرو ها برخوردار می باشند. برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Engineer (مهندس)

مهندسین که در دسته Adventurer ها قرار می گیرند استاد فکر کردن و ساخت و استفاده از Engineering Toolkit ها و Turret ها هستند. با استفاده از این ابزار ها می توانند در میدان نبرد تغییرات عظیمی در چیدمان کلی Combatها و استراتژی های کلی میدان ایجاد نمایند و با اینکار اثر مثبت در روند پیروزی تیم خود بگذارند. مهندسین می توانند در دو حالت Melee و Ranged مبارزه کنند. همچنین مکانیک مخصوص آنها در بازی Tool Belt می باشد (قابلیت هایی مخصوص Engineerها). برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Ranger (تکاور)

تکاور ها که در دسته Adventurer ها قرار می گیرند استاد استفاده از محیط خود جهت پیشبرد اهداف خود هستند. آنها از Pet ها برای از پا در آوردن دشمنان خود استفاده می کنند. قابلیت های مخصوص Petهای Ranger ها به این تکاوران قدرت بالایی داده است. برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Thief (دزد)

دزد ها در دسته Adventurer ها قرر می گیرند و از منبع Initiative (ابتکار عمل) برای استفاده از قابلیت هایشان استفاده می کنند. برتری آنها در توانایی بالایشان در مخفی کاری (Stealth) و پوچ کردن ضربات دشمنان از طریق Evasion می باشد. از دیگر قابلیت های دزد ها می توان به توانایی بالایشان در دزدی و سرعت سرسام آورشان در نبرد با دشمنان خود نام برد. برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Elementalist (عنصری)

Elementalist ها در دسته Scholar ها قرار می گیرند. بسیار ضعیف و شکننده، اما در عین حال توانا در از میان بردن دشمنان خود هستند. با استفاده از چهار عنصر هوا، خاک، آتش و آب می توانند با هر شرایطی در نبرد خود را وقف داده و سازگار شوند. از نظر کمی قابلیت های در دسترس آنها در مواردی از هر حرفه دیگر در بازی پیشی می گیرد. ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: «اگر محافظین از طبیعت دفاع می کنند، تکاوران از آن استفاده می کنند، المنتالیست ها آن را هدایت می کنند!». برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Mesmer (فریبنده)

Mesmer ها که در دسته Scholar ها قرار می گیرند، اساتید مجربی در فریفتن دیگران در درنیای Guild Wars 2 هستند. آنها با اغوای دیگران به اهداف خود می رسند و برای آرزو های دیگران اجترامی قائل نیستند. برتری آنها در میدان جنگ آنست که میتوانند با استفاده از Illusion ها که در دو نوع Phantasm و Clone تعریف شده اند، در آن واحد از چند منبع با دشمنان خود مبارزه کنند، آنها را منحرف کرده و به سرعت از پا درآورند. برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

 

 

Necromancer (ساحر)

ساحر در دسته Scholar قرار می گیرد. می تواند با جذب منبعی خاص بنام Life Force زندگی دشمنانش را نابود کند. برای بدست اوردن Life Force باید یک نفر در بازی در اطراف Necromancer جان خود را از دست دهد. کاربرد اصلی Life Force برای فعال کردن مانیک اصلی نبرد ساحر بنام Death Shroud می باشد. Death Shroud (یا کفن مرگ) به کاراکتر قابلیت های Passive و NoN-Passive جدیدی می دهد و میزان LF انباشته شده را جایگزین HP فعلی هیرو می کند. یکی از قابلیت های مهم هیرو در این حالت Fear می باشد که با استفاده از آن می تواند دشمنانش را Interrupt نماید. برای مرور Trait های مربوط به این حرفه به این صفحه و برای مشاهده Skill های آنها به این صفحه مراجعه نمایید.

درباره نویسنده: ادمین

ممکن است دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *